JÄTKUSUUTLIKKUS

Olles üks maailma suurimaid kiirtoitlustusrestoranide kette, järgib KFC ülemaailmset jätkusuutlikkuse pühendumust, et kõik plastikul põhinevad tarbitavad pakendid oleksid aastaks 2025 taaskasutatavad või uuesti kasutatavad. Eesmärk toetab KFC pikaajalist plaani rakendada restoranides jätkusuutlikumat pakendistrateegiat. Seda nii jätkusuutlikke pakendivõimalusi arendades kui ka kasutades. See tugineb mõnel turul juba tehtud edusammudele plastpakendite elimineerimiseks.

Ülemaailmse kaubamärgina, millel on rohkem kui 22 000 restorani enam kui 135 riigis, on KFC-l võimalus mõjutada, kuidas tööstus üldiselt jäätme- ja pakendikäitlusele läheneb. Kuna keskkonnasäästlikkus on meie äritegevuse jaoks oluline aspekt, siis on meie kohustus anda oma panus nende tõsiste probleemide lahendamiseks. Eesmärkide saavutamiseks on KFC välja töötanud tegevuskava, mis hõlmab peamiste tarnijate ja frantsiisivõtjatega ülemaailmset koostööd, leidmaks igal turul plastiktoodetele alternatiivseid lahendusi. Restoranikett töötab mitme olulise algatusega, sealhulgas olemasolevate süsteemide auditi läbiviimine, tuvastamaks plastikjäätmete vähendamise võimalusi; koostöö tarnijatega jätkusuutlike pakendialternatiivide leidmiseks, näiteks plastikkaaned; ning turuspetsiifiliste eesmärkide seadmine plastikjäätmete vähendamiseks, taaskasutamiseks ja ümbertöötlemiseks.

Baltikumi ja Soome turul oleme pühendunud positiivsete muutuste tegemisele, et panustada ja aidata kaasa jätkusuutlikuma tuleviku loomisele. Olles osa KFC ülemaailmsest jätkusuutlikusele pühendumisest, mille eesmärk on tagada, et 2025. aastaks on kõik plastikpõhised tarbijale suunatud pakendid taaskasutatavad või korduvkasutatavad, oleme viimase 2–3 aasta jooksul astunud märkimisväärseid samme oma keskkonnajalajälje vähendamiseks. Peamised jätkusuutlikkuse algatused:

  • Üleminek paberkõrtele:

Plastikjäätmete vähendamise eesmärgil oleme edukalt üle läinud plastikust valmistatud kõrtelt paberkõrte kasutamisele. See samm on oluliselt vähendanud ühekordse plastiku tarbimist ja aidanud kaasa selle kasutamise vähendamisele ning keskkonda sattumisele.

  • Plastikust valmistatud nõude ja kilekottide kaotamine:

 Jätkusuutlikkusele pühendudes eemaldasime plastikust valmistatud nõud ning kilekotid meie restoranides. Selle sammu abil oleme veelgi vähendanud mittetaaskasutatavate plastiktoodete kasutamist.

  • Pakendi tüüpide ja materjalide optimeerimine:

Oleme olnud proaktiivsed kasutatavate pakendi tüüpide ja materjalide sortimendi optimeerimisel. See lähenemine vähendab jäätmeid ning aitab tagada, et kasutatavad materjalid vastavad jätkusuutlikkuse eesmärkidele.

  • Söögiriistad ja salvrätikud kliendi sooviavaldusel:

Potentsiaalsete jäätmete tekkimise vähendamiseks pakume söögiriistu, salvrätikuid ja muid analoogseid tarvikuid ainult kliendi sooviavalduse korral. Tänu sellisele lähenemisele saame aidata kaasa ning takistada tarvikute, mis võivad jääda kasutamata, tarbetut välja jagamist.

  • Verstapost plastiku vähendamiseks:

Järjepidevate pingutuste tulemusena on Baltikumi ja Soome KFC restoranid suutnud plastiku kasutamist märkimisväärselt vähendada, piirdudes maksimaalselt 1% kogupakendist. Plastikut, mida hetkel veel kasutame, on hoolikalt valitud ning jälgime, et seda saaks taas ringlusse võtta, kuni leiame paremad ja jätkusuutlikumad alternatiivid.

Kooskõlas meie pühendumusega tagada keskkonnasäästlik ning jätkusuutlik ühiskond, oleme teinud proaktiivse otsuse eemaldada niisked salvrätikud oma tootevalikust alates 2023. aasta septembrist. Niisked salvrätikud ei ole jätkusuutlik lahendus ning need ei kuulu edaspidi enam meie tootevalikusse. See otsus näitab meie tahtejõudu teha vastutustundlikke valikuid ning peegeldab meie valmisolekut ületada regulatiivsete õigusnormide ootusi. Eemaldades niisked salvrätikud enne Euroopa Liidu määruste jõustumist, mille raames keelatakse niisked salvrätikud alates 2025. aastast, näitame oma pühendumust olla jätkusuutlikke teemade eestvedajad, mitte lihtsalt eeskirjade täitjad.

Oleme pühendunud jätkusuutlikuma tuleviku loomisele. Pöörates pilgu 2025 aasta suunas, on Baltikumi ja Soome KFC-l kindel tahe uurida uuenduslikke lahendusi ja teha koostööd erinevate ekspertidega täitmaks ning ületamaks jätkusuutlikkuseesmärke. Läbi selliste algatuste ja jätkuvate jõupingutuse, oleme kindlad, et suudame luua oma klientidele ning ühiskonnale rohelisema ja keskkonnasäästlikuma tuleviku.

Aitäh, et liitusid meiega sellel teekonnal, kus saame üheskoos liikuda rohelisema homse suunas.